برنامه مهاجرتی اسپانسرشیپ خانواده برای گرفتن اقامت دائم

اسپانسرشیپ کانادا

تا حالا شده به خاطر حضور یکی از اعضای خانواده تو کانادا به مهاجرت با برنامه اسپانسرشیپ کانادا فکر کنید؟

نمیدونم شما تا حالا تجربه غربت کشیدن رو داشتید یا نه ولی اگر نداشتید وقتی از کسایی که این درد رو کشیدن میپرسید قطعا اشک تو چشم هاشون جمع میشه و از سختی های مهاجرت تنها و بدون خانواده میگن. خیلی موقع ها همین غم دوری باعث میشه مهاجرها نتونن زندگی عادی خودشون رو داشته باشن. دولت کانادا هم با درک این موضوع یه سری برنامه های مهاجرتی اسپانسرشیپ خانواده تعریف کرده که بتونه دوباره خانوده ها رو دور هم جمع کنه.

مهاجرت به روش اسپانسرشیپ کانادا

احتمالا با تمام تحقیقاتی که تا این لحظه کردید میدونید که برای مهاجرت به کانادا روش های زیادی وجود داره و شما میتونید بر اساس شرایط و موقعیتی که دارید یکی از این راه ها رو انتخاب کنید. یکی از راه ها که اگر یکی از اعضای خانواده شما اقامت دائم کانادا رو داشته باشن میتونید بهش فکر کنید مهاجرت از طریق اسپانسرشیپ خانواده هست.

نگاه دولت به برنامه مهاجرتی اسپانسرشیپ کانادا

مشخصا همه ما میدونیم که مهاجرت بدون خانواده و تنها خیلی سخت تر از مهاجرت همراه خانواده درجه یک هست. و غم دوری از خانواده میتونه باعث بشه که فرد مهاجر نتونه زندگی عادی ای داشته باشه و با فراغ بال به کار و تحصیلش فکر کنه. به همین خاطر دولت کانادا از اونجایی که به مهاجر گرفتن نگاه طولانی مدتی برای رشد و توسعه کشورش داره این هدف رو دنبال میکنه که اعضای خانواده رو در صورت امکان دور هم جمع کنه و به همین خاطر برنامه مهاجرت اسپانسرشیپ کانادا رو برای افرادی که یکی از بستگان نزدیک شون اقامت دائم کانادا رو داره در نظر گرفته. مشخصا این برنامه هم برای مهاجرها و هم برای دولت کانادا دستاوردهای مثبتی داره که قطعا قابل چشم پوشی نیست.

برنامه اسپانسرشیپ کانادا مناسب چه افرادی هست؟

مشخصا با اطلاع پیدا کردن از وجود همچنین برنامه مهاجرتی ای به کشور کانادا خیلی از ماها که بستگان نزدیک توی کانادا داریم یا یکی از اعضای خانواده مون در حال حاضر تو کانادا زندگی یا تحصیل میکنه و اقامت دائم کانادا رو داره این سوال برامون پیش میاد که این برنامه به درد ما هم میخوره و میتونیم به عنوان یکی از گزینه های مهاجرتی بهش نگاه کنیم یا نه ؟

مشخصا برنامه مهاجرتی اسپانسرشیپ خانواده هم شرایط خاص خودش رو داره و قبل از اینکه بدون هیچ اطلاعاتی دل خوش کنیم که حتما میتونیم از این روش مهاجرتی استفاده کنیم بهتره اطلاعات خودمون رو تو این زمینه بالا ببریم.

اگر شما به عنوان فردی هستید که میخواید از طریق این برنامه مهاجرتی به کانادا مهاجرت کنید باید این شرایط رو داشته باشید :

شرایط فرد متقاضی در برنامه اسپانسرشیپ کانادا

شما باید:

 • همسر یا شریک قانونی
 • والدین
 • نوه
 • فرزند
 • خواهر، برادر، عمه، دایی یا خاله

شخصی باشید که به شکل قانونی مقیم کشور کانادا هست و میتونه به عنوان اسپانسر یا حامی شما به شما توی تمام مراحل مهاجرت کمک کنه. و علاوه بر این شما در صورتی میتونید از این برنامه مهاجرتی استفاده کنید که در حال حاضر ساکن کشوری به غیر از کانادا باشید و یا اگر هم در کانادا در حال حاضر هستید باید با شرایط قانونی مثل کار یا تحصیل در کانادا باشید.

حال کمی با جزئیات بیشتر در مورد هر کدوم از بندهای برنامه مهاجرتی اسپانسرشیپ خانوادگی با هم صحبت کنیم.

منظور از همسر و شریک زندگی در این برنامه چیست ؟

افرادی مشخصا میتونن از این برنامه مهاجرتی استفاده کنن که همسر شخصی باشن که به صورت رسمی و طبق قوانین دولت کانادا با همدیگه ازدواج کرده باشید و یا حداقل یکسال ممتد با شریک تون زندگی زناشویی رو تجربه کرده باشن.

فرزند وابسته در برنامه مهاجرتی حامی خانوادگی چه کسی است ؟

مشخصا ما تو این برنامه مهاجرتی شخصی رو میتونیم فرد وابسته در نظر بگیریم که زیر 22 سال سن داشته باشه و تا زمانی که درخواست مهاجرتی اون فرد در حال بررسی هست ازدواج نکرده باشه. پس اگر شما داری این شرایط هستید از دید دولت کانادا حائز شرایط استفاده از این برنامه مهاجرتی هستید و میتونید از این طریق اقدام کنید و بتونید با خیال راحت در کنار والدین تون به زندگی ادامه بدید.

برنامه مهاجرتی اسپانسرشیپ خانواده

 

حامی متقاضی برنامه اسپانسرشیپ کانادا باید داری چه ویژگی هایی باشد ؟

مشخصا دولت کانادا برای فردی که میخواید حامی یا اسپانسر یکی از اعضای خانواده اش هم بهش شرایطی رو در نظر گرفته که حتما اون فرد باید این شرایط رو داشته باشه که پرونده مهاجرتی فرد متقاضی بررسی بشه.

 • فرد اسپانسر حتما باید بالای 18 سال سن داشته باشه
 • اسپانسر حتما باید تابعیت یا اقامت دائم کانادا رو داشته باشه
 • اسپانسر باید تعهد نامه مالی رو امضا کنه و به دولت کانادا تعهد بده که میتونه حامی مالی شما باشه
 • قطعا فقط تعهد نیست و اسپانسر باید تمکن مالی خودش رو هم اثبات کنه

هزینه های برنامه اسپانسرشیپ کانادا

مشخصا این نوع برنامه مهاجرتی هم مثل همه برنامه های مهاجرتی هزینه هایی برای شما و فرد اسپانسر داره. دولت کانادا برای فرآیند مهاجرت از طریق اسپانسرشیپ هزینه هایی رو در نظر گرفته که حتما باید در ابتدای کار اون رو پرداخت کنید ولی در صورتی که درخواست مهاجرتی شما پذیرفته نشد و رد شدید این مبلغ به شما پس داده میشه. این هزینه ها هیچ ربطی به این نداره که شما ساکن کدوم کشور هستید  چون هزینه ها برای همه متقاضی ها از هر جای دنیا یکسان هست. مشخصا اگر قرار هست اسپانسر چندین نفر از اعضای خانواده رو حمایت کنه لازم هست به تعداد افراد خانواده تک به تک این هزینه به دولت کانادا پرداخت بشه .

چه افرادی نمیتونند اسپانسر شوند؟

 • شخصی که به هر دلیل در زندان است
 • شخصی که از نظر دولت کانادا در حال ورشکستگی هست
 • شخصی که خودش در حال گرفتن کمک صندوق تامین اجتماعی از دولت کاناداست
 • به دلیل رفتار خشونت آمیز یا آسیب زننده تا به حال توسط دولت کانادا محکوم شده است
 • در باز پرداخت وام های مهاجرتی ای که تا به این لحظه گرفته تعهد نداشته
 • در گذشته اسپانسر یا حامی یکی دیگه از اعضای خانواده یا بستگانش شده ولی در میانه راه از پس تعهداتی که به دولت کانادا داده نتونسته بر بیاد
 • و آخرین مورد هم اینکه فردی که در 5 سال گذشته حامی شخصی دیگه ای از اعضای خانواده شده

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

از اینجا شروع کن!

ما به تو کمک می کنیم که با خیال راحت به کانادا مهاجرت کنی! اگر تو این مسیر به کمک نیاز داری اینجا پیام بده!